Radka Balcarová

Ahoj, jsem Radka Kořenářka a už šestým rokem se zabývám výrobou domácí přírodní kosmetiky. Mou ideou je šířit jednoduché a eco-friendly recepty podobným nadšencům. Prostě, aby si každý, kdo má chuť a chvilku času, dokázal doma namíchat základní pomocníky v péči o tělo (a duši), mohl si zvolit ingredience a oblíbenou vůni.

Začala jsem nejdříve s přírodními antiperspiranty, protože jsem hledala nějakou variantu bez hliníkových solí. Našla jsem recept, umíchala, a ono to fungovalo. A i mé okolí si je brzy oblíbilo. Pak následovaly krémy na ruce, zubní pasty a další.

Jinak mou profesí je ochrana životního prostředí, baví mě také jídlo, ať už to zdravé, tak i hříšné, čokoláda, osobní rozvoj, psychosomatika, typologie Mentální jazyky, vztahy a lidé.

Momentálně se nejvíce věnuji dvouletému synkovi, což je opravdu životní výzva 🙂 Po večerech pak píšu recepty, rady a tipy na web jaktak.cz, kde můžete najít třeba návod na bělící zubní prášek, bylinné extakty či oleje, kopřivový med nebo čokoládový fondant :p