ZÁKLADY KRESBY A MALBY

 

busta

 

V kurzu si společně vyzkoušíme základní techniky běžně využívané v kresbě i malbě. Učíme se různými přístupy zobrazovat realitu, tím si cvičíme přenos od oka k ruce. Protože ať si každý co chce říká, nejde o to mít neuvěřitelný talent, ale jde o cvik a hlavně o chuť a nadšení učit se novým věcem. Samozřejmě se nebráníme Vaší invenci a Vašim vlastním nápadům. Čeká nás kresba tužkou, perokresba, kresba uhlem a rudkou na velký formát, kresba štětcem – lavírovaná tuš, kresba pastelem, malba akrylovými barvami… Seznámíme se se základy perspektivy, vyzkoušíme si také kresbu portétu podle živého modelu. Kurz je vhodný jako základní průprava k vlastní tvorbě, ale také jako příprava k přijímacím zkouškám na VŠ. Jednotlivé lekce přizpůsobujeme přímo na míru potřebám skupiny.

 

Termíny: letní semestr  – 20 lekcí

5. 2. – 25. 6. 2018 (pondělky 19 – 21 hodin), svátek je 2. 4. 2018

6. 2. – 26.6. 2018 (úterky 11.30 – 13.30 hodin), svátky jsou 1. 5. a 8. 5.  (jeden z těchto svátků bude využit jako náhradní hodina)

kurz pro pokročilé: 8. 2. – 28. 6. 2018 (čtvrtky 10.30 – 12.30 hodin)

Na kurzy se můžete přihlásit i v jejich průběhu – cenu vám snížíme o ty lekce, kterých jste se neúčastnili

Lektor: MgA. Hana Linhartová

MgA. Alena Krhánková Petruželová (úterý)

Cena: 5 600 Kč

Pokud se přihlásíte v průběhu semestru, cena se počítá dle počtu zbývajících lekcí.

Jednorázová platba za lekci 300 Kč ( 1 lekce = 120 min. ) – je nutné se předem přihlásit.

Zameškané lekce je možné nahradit po předchozí dohodě v jakémkoliv kurzu, ale pouze v rámci daného semestru. Do dalších semestrů se lekce NEPŘEVÁDÍ.

 

V tomto kurzu budete potřebovat

Sadu akrylových barev, paletu, štětce, přírodní uhel, plastickou gumu, měkkou tužku B2, B6, fixativ, suché pastely.

Na první lekci není potřeba mít s sebou žádný výtvarný materiál. Lektor vám se vším poradí, speciální výtvarný materiál bude možné dokupovat přímo v ateliéru. Papíry a ostatní materiál na kresbu bude v ateliéru k dispozici.(Vlastní výtvarný materiál je možné nechávat v ateliéru ve své krabici.) Během kurzu můžete využít občerstvení z kavárny Café Ateliér, která je propojená přímo s ateliérem.

Přihlásit na kurz se můžete emailem: doatelieru@gmail.com

nebo vyplněním tohoto formuláře:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Název kurzu

Mám otázku