KURZ KOMIXU A MANGA

 

termíny: ČT  19 – 21 hodin

lektor: Robert Cano

pochází z Uruquaye, je ilustrátor komiksů i autor. V Montevideu na soukromé umělecké akademii Cultural del Plata vyučoval 2 roky ilustraci, komiks a Mangu. Jeho komiks o historii Uruquaye a indiánech kmene Charrua byl tamním Ministerstvem vzdělání a kultury deklarován jako národní kulturní zájem.

kurz bude probíhat v angličtině s překladem

zimní semestr  – 12 lekcí  2. 11. 2017  – 1.2. 2018

(svátky:  22. 12. – 1. 1.2018)

cena:   zimní semestr   3000,-                                                                               

jednorázová platba za lekci 300,- ( 1 lekce = 120 min. )

pokud se přihlásíte v průběhu semestru, cena se počítá dle počtu zbývajících lekcí

je nutné se předem přihlásit

V tomto kurzu budete potřebovat:

sadu vlastních přírodních uhlů, sadu měkkých tužek, sadu fixů LINERŮ, fixativ, plastickou gumu, časem také akvarelové barvy a štětce vhodné pro akvarel.

Není nutné mít výtvarný materiál na první lekci, lektor Vám s nákupem ochotně poradí, případně se domluvíte na společné objednávce přes internet.

papíry a ostatní materiál na kresbu bude v ateliéru k dispozici

Máte rádi komiks ? Chtěli byste vytvořit vlastní, ale nevíte jak začít  ? Nebo nevěříte že by jste nedokázali komiksové postavy nakreslit ?

Přihlaste se do našeho kurzu Komiksové kresby. Seznámíte  se zde se základními vědomostmi potřebnými k vytvoření zdařilého komiksu a především se naučíte  nakreslit a pohybově oživit své vlastní postavičky .

V tomto kurzu Vás uvedeme do umění komiksu a Mangy, naučíte se humoristické ilustrace a jak vytvořit komiksovou postavu. Naučíte se také zachytit výraz tváře a těla, skutečné tělo a jak ztvárnit scenérii. K jejich zrodu a  realizaci budete vedeni krok po kroku zkušeným lektorem. Naučíme vás kreslit komiksové postavy pomocí  názorných ukázek, jak od samotného lektora, tak i z jednotlivých  komiksů. Bude pro vás také připravena hodina figurálních pohybovek podle živého modelu, kde se budete učit zachytit výraz těla a tváře.
Zaručujeme individuální přístup , vedení a otevřenost vašim nápadům.

! zameškané lekce je možné nahradit, po předchozí dohodě, v jakémkoliv kurzu, ale pouze v rámci daného semestru. Do dalších semestrů se lekce NEPŘEVÁDÍ !

Přihlásit se můžete na email: doatelieru@gmail.com

Vaše jméno (vyžadováno)
Váš email (vyžadováno)
Název kurzu
Mám otázku