KAMISHIBAI – papírové divadlo – vypravěčský a výtvarný workshop

IMG_1701

Kamishibai čili papírové divadlo je původně japonské vypravěčské umění, které Vám v rámci workshopu představíme, odkryjeme jeho kouzlo působící stejnou měrou na děti i na dospělé, a povedeme Vás k vytvoření vlastní série ilustrací    k danému příběhu.

Zažijete, jak krásně se v papírovém divadlu spojuje text, obraz a performance.

Kurz Vás chce inspirovat k objevení vlastní mnohostrannosti pro tvorbu vyprávěných a ilustrovaných příběhů. Naučíme Vás základy vypravěčské techniky, kterou můžete dobře použít nejen doma se svými dětmi ve všedních     i svátečních dnech, ale také v pedagogické činnosti v školkách, školách a knihovnách.

Jak to bude probíhat?

  • Předneseme, vybereme a zanalyzujeme příběh, který budete výtvarně ztvárňovat. Příběh Vám připravíme nebo si můžete přinést vlastní (Pokud budete chtít pracovat s vlastním příběhem, je potřeba ho mít předem napsaný (pohádka nebo povídka cca na 2 normostrany)
  • Ukážeme, co kamishibai vlastně je, popovídáme si o možnostech jeho využití v práci s dětmi i s dospělými, rozebereme jeho základní techniky,
  • Ukážeme, co je “storyboard”, k čemu je a jak nám pomůže vytvořit vizuální sekvence příběhu.  “Storyboard” vybraného příběhu si vytvoříte.
  • Po vybrání vhodné techniky nakreslíte či namalujete obrazy zpracovávaného příběhu (tj. min. 6 obrazů ve velikosti A3).
  • Vytvoříte vlastní “divadlo” z kartónu (rám), v němž příběh budete moci vyprávět.
  • Kurz bychom měli ukončit vyprávěním Vašich hotových příběhů.

KDY:  so 17.6 . 14 – 20 hodin, ne 18.6. 10 – 18 hodin

          so 24.6. 14 – 20 hodin, ne 25.6. 10 – 18 hodin

CENA: 4450,- (26 hodin workshopu, výtvarný materiál, drobné občerstvení)

hlaste se na email: doatelieru@gmail.com